Acil Servis
18 Nisan 2022

Sarı, yeşil ve kırmızı  muayene ve müdahale  alanları, erişkin ve pediatrik gözlem odaları, görüntüleme ve laboratuvarları ile acil servisimiz  tescil edildiği  II. seviye standartlarına   uygun acil hasta hizmeti vermektedir.

Acil durumlarda paniğe kapılmayınız ve hastanızın nefes alışına ve nabzına bakınız . Hemen Hızır Acil Servisi 112 nolu telefondan (cep telefonlarından aynı şekilde çevirebilirsiniz) arayınız ve karşınıza çıkan görevliye durumu anlatınız.

Acil Servis kalp krizi, kalp ritim bozuklukları, yüksek ateş, karın ağrıları, mide kanamaları, inme (felç), kesiler, kırıklar, trafik kazaları, düşmeler, ani kalp durması, darplar, zehirlenmeler, intihar girişimleri vb birçok acil duruma ilk müdahale ve tedavi yapılan yerdir. Acil Serviste hastaya ilk müdahale yapılarak tedavisi yapılmakta, gerekirse yatırılmakta sevki gerekirse ilgili hastane ile irtibata geçilerek ambulansla sevki yapılmaktadır.

 

Bazı hastalıkların tanı veya tedavi için belirli bir süre hastaneye yatmadan Acil Servis 'te izlenmesi gerekmektedir. Bu durumda sizi gözlem odamızda bir süre izleyebiliriz

Hastanemizde Acil Servis 7/24 hizmet vermektedir.